Panele na podczerwień

ZDROWE I TANIE OGRZEWANIE

Bez pieca, kotłowni, węgla, gazu, kaloryferów, napraw i problemów

Co zyskujesz dzięki ogrzewaniu promieniami podczerwieni?

Zerowe ryzyko zaczadzenia

panele na podczerwień nie emitują dymu i zanieczyszczeń. Nie potrzebują instalacji do odprowadzania spalin. Dlatego nie ma ryzyka zaczadzenia, czy też niebezpieczeństwa ulatniającego się gazu.

Odporne na wilgoć

chociaż panele są urządzeniami elektrycznymi, to dzięki zabezpieczeniom, mogą być stosowane do wszystkich pomieszczeń, również w łazience i kuchni.

Tanie grzanie

panele są bardzo wydajne. Aby ogrzać 10m2, wystarczy 650 W, zamiast nawet 2000 W energii 'wrzuconej’ do tradycyjnego ogrzewania. Nie inwestujesz w przegrzane powietrze pod sufitem, lecz w poczucie komfortu w całym domu.

Prosta instalacja

z panelami otrzymujesz precyzyjną i czytelną instrukcję, dzięki czemu w zasadzie każdy może dokonać ich montażu.

Zdrowe, nie wysuszające powietrze

każdy wie, jak ciężko się oddycha w zamkniętym pomieszczeniu z maksymalnie 'rozkręconymi’ grzejnikami. Suche powietrze, gardło, oczy – to nie są zdrowe warunki do pracy, czy odpoczynku. Taka sytuacja nigdy nie wystąpi przy ogrzewaniu podczerwienią. Panele grzewcze nie wysuszają powietrza, gdyż wykorzystują zupełnie inną zasadę działania. Dzięki nanotechnologii nie musisz usuwać wilgoci z powietrza, by ogrzać pomieszczenie. 'Wysuszone’ nie znaczy 'ciepłe’. To różnica, która robi wielkie wrażenie na każdym, kto doświadczył tego efektu w praktyce. Alergicy mogą wreszcie odetchnąć z ulgą.

Dla kogo to jest?

DLA KAŻDEGO, KTO PLANUJE BUDOWĘ NOWEGO DOMU

Nie musisz płacić za zaprojektowanie, uzyskanie zgód,  zakup oraz naprawy tradycyjnej instalacji grzewczej. Montaż paneli na podczerwień jest bardzo prosty. Nie wymaga uzgodnień i pozwoleń. Zakup paneli jest duuuuużo tańszy, niż zakup i montaż tradycyjnej instalacji c.o.

DLA KAŻDEGO, KTO MA DOŚĆ PODKŁADANIA I CZYSZCZENIA PIECA I KONSERWACJI ORAZ NAPRAW INSTALACJI C.O.

Panele na podczerwień są bezobsługowe. Tam po prostu nie ma się co popsuć. Nie wymagają miejsca na przechowywanie opału, ani konieczności podkładania do pieca.

DLA KAŻDEGO, KTO CHCE ZADBAĆ O SWOJE ZDROWIE

Panele na podczerwień ogrzewają nas, ściany i przedmioty w mieszkaniu, a nie powietrze, tak jak tradycyjne systemy. To ogrzane, a więc suche powietrze powoduje problemy z drogami oddechowymi oraz spojówkami oczu. W tradycyjnych systemach ogrzewania, powietrze unosi się ku górze i zabiera ze sobą cząsteczki kurzu, które stają się zmorą dla alergików. Ogrzewanie panelami w nanotechnologii przyczynia się też do usuwania ognisk pleśni i grzybów z dotąd zimnych i wilgotnych miejsc Twojego mieszkania.

Czym są panele na podczerwień?

Panele na podczerwień to nowoczesne źródło ciepła.

Mają kształt prostokątnej płyty o grubości 3 cm. lub szklanej tafli.

Mają lekko chropowatą powierzchnię, dzięki czemu idealnie nadają się do malowania. Dlatego mogą pełnić równocześnie rolę obrazów.

Mogą być montowanie na suficie lub ścianach.

Są zasilane normalnym prądem 230 V.

Wykorzystują nanotechnologię, dzięki czemu panele są bardzo efektywne i odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Nasze panele grzeją tak, jak Słońce — podczerwienią. Naśladujemy naturę w tym, w czym jest najlepsza.

Nasze panele na podczerwień produkowane są w nanotechnologii, dzięki czemu działają dziesiątki lat i nie wymagają żadnej ingerencji.

Ile tak naprawdę to kosztuje?

Panele to mądrze zaprojektowana innowacja:

Z

nawet do 50% tańsza od innych systemów

Z

tylko 1 dzień montażu (porównaj z instalacją kotła, grzejników itp.)

Z

bez pozwoleń, kominiarzy, odbiorów, wentylacji

Z

zasilana zwykłym prądem 230V (powyżej 50m2 powierzchni ogrzewanej może być konieczny prąd trójfazowy 400V tzw. siła)

Z

praktycznie bezobsługowa

Z

dojazd na montaż gratis (powyżej 5000zł netto wartości sprzętu)

Z

Przykład? Mieszkanie 50 m2 to całkowity koszt 7-9 tys. zł. Za wszystko. Wchodzisz i masz ciepło. 

Poradnik o panelach grzewczych

Z poradnika dowiesz się:

jakim cudem ogrzewanie elektryczne może być najtańsze?

dlaczego dzięki panelom na podczerwień nie ma zjawiska unoszenia się kurzu wraz z ciepłym powietrzem?

dlaczego ogrzewanie panelami na podczerwień nie wysusza zimą powietrza?

słońce w domu, dzięki panelom na podczerwień? Jak to możliwe?

Zobacz, jak mogą wyglądać panele grzewcze w Twoim domu

Co musisz zrobić, żeby ogrzewać mieszkanie panelami?

Krok 1

Żeby zaprojektować Twoje zdrowe ogrzewanie musimy znać trochę danych o Twoim mieszkaniu. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie prosty formularz, który wystarczy wypełnić.

Krok 2

Na podstawie danych z formularza zaprojektujemy ilość i moc twoich paneli do każdego pomieszczenia.

Krok 3

Na koniec pozostaje już tylko ich zamontowanie. 90% naszych klientów dokonuje montażu samodzielnie. Możesz też oczywiście zlecić to naszym ekipom.

Wypełnij formularz i odbierz wycenę swojej instalacji grzewczej

Rodzaj budynku

Czy budynek jest ocieplony?

Czy w budynku były wymienione okna?

Opinie klientów

„Długo zastanawiałam się, jaką wybrać firmę do fotowoltaiki. Byłam zachęcana, żeby skorzystać z jakiejś lokalnej firmy, ale bałam się co będzie, jeśli taka mała, lokalna firma zniknie z rynku? W końcu zdecydowałam się na ograniczenie ryzyka i współpracę z Energia z paneli. Przekonał mnie ogólnopolski zasięg, własne grupy montażowe i długoletnia historia pracy ich generalnego wykonawcy. Jestem bardzo zadowolona z podjętej decyzji, począwszy od opieki doradców Energii z paneli po bezproblemowy montaż i teraz użytkowanie. Polecam firmę każdemu, kto ceni sobie wysoką jakość i brak problemów.”

Anna

„Po podpisaniu umowy najbardziej bałem się samego montażu instalacji na moim dachu. Czy po zamontowaniu dach nie będzie przeciekał, czy dachówki wytrzymają. Okazało się, że ekipa która przyjechała zna się na rzeczy i mają nie jeden już montaż za sobą. Całą instalację założyli w ciągu jednego dnia. W tej chwili cieszę się ze swojej instalacji płacąc rachunki na poziomie 10 – 25 zł miesięcznie.”

Zbigniew

„13 lutego 2019 roku zaczęła pracę moja instalacja na domu w Maruszy 65. 15 paneli firmy BrukBet o mocy 280 kWp każdy. Falownik Fronius 4,5-3. Łączna moc 4,2 kWp. Po dwunastu miesiącach uzysk 4165W. Książkowy wynik! Projekt, montaż, wszystko przebiegło bardzo sprawnie. Szczególnie ekipa montażowa bardzo profesjonalna i estetyczna. Planuję dorzucić 4 panele, które „ obsłuży” falownik. Szkoda, że na rozbudowę nie można uzyskać dofinansowania.”

Krzysztof

Warto z nami współpracować

R

Bezpłatnie wycenimy Twój system ogrzewania panelami

R

Gwarantujemy rozsądne ceny

R

Nasze panele wykorzystują nanotechnologię

R

Znacznie podniesiesz warunki zdrowotne w Twoim mieszkaniu

R

Panele są w 100% polską technologią

R

Uwolnisz się od awarii, podkładania do pieca, czy ulatniającego się gazu

Idealne połączenie – panele grzewcze i fotowoltaika

Panele grzewcze można łatwo zasilać prądem z paneli słonecznych. Wtedy ogrzewanie może stać się jeszcze tańsze, a często niemal darmowe. Energia słońca przenika przez chmury, więc fotowoltaika działa również w pochmurne dni oraz zimą. Żadna inna technologia grzewcza nie daje takich możliwości. Ogrzewanie panelami na podczerwień to przyszłość – coraz większe możliwości i coraz mniejsze wydatki.

Najczęściej zadawane pytania

Czy ogrzewanie falą ciepła z paneli na podczerwień jest bezpieczne dla zdrowia?

Oczywiście, że tak. Nasze panele na podczerwień grzeją identycznie jak słońce, jednak promieniowanie jakie wytwarzają jest pozbawione szkodliwego ultrafioletu. Ogrzewając pomieszczenia podczerwienią, emitujemy aniony, których zwiększona ilość ma bardzo korzystny wpływ na nasz organizm. Wnikają one w głąb naszego ciała, zabijając tam bakterie i wirusy oraz skutecznie hamując rozmnażanie się bakterii anaerobowych. Dlatego też podczerwienią, od wielu lat, ogrzewa się inkubatory noworodków.

Czy dam radę sama / sam zamontować panele?

Oczywiście, że tak. W zestawie dołączamy szczegółową instrukcję obsługi. Sam montaż jest bardzo prosty, wystarczy wywiercić cztery otwory w ścianie, wbić w nie kołki rozporowe i wkręcić dołączone śruby. Następnie zawiesić panel. Oczywiście w razie problemów służymy pomocą.

Czy panele można zawiesić na drewnianej ścianie lub suficie?

Nasze panele można bez problemu umieścić na ścianie czy też suficie drewnianym. Warunkiem jest zachowanie odpowiedniej odległości od drewnianej powierzchni tj. 1-2 cm. Wystarczy zastosować tutaj większe śruby.

Czy panele należy serwisować albo konserwować?

Naszych paneli nie musisz serwisować albo konserwować.

Czy panele są ciepłe podczas pracy? Czy można się nimi poparzyć?

Zewnętrzna powierzchnia naszych paneli nagrzewa się do 80oC, a w skrajnych przypadkach może osiągnąć temperaturę 100oC. Dlatego w przypadku, gdy w pomieszczeniach przebywają dzieci, zaleca się montowanie paneli na wysokości minimum 150 cm od ziemi.

Gdzie powinny być umieszczone panele, by jak najefektywniej oddawały ciepło?

Panele należy montować na „otwartej przestrzeni”. Zakłada się, że najlepszym miejscem montażu jest sufit, a następnie ściana zewnętrzna. Różnica temperatury pomiędzy sufitem, a podłogą jest na tyle nie wielka, że nie jesteśmy w stanie jej odczuć (1o – 2o C). Nie należy kierować paneli w stronę okna, ponieważ promieniowanie podczerwone będzie przenikać przez okno!

W jakiej odległości od innych sprzętów np. lodówka, telewizor itp., powinny znajdować się panele?

Minimalna odległość jaką należy zachować od sprzętów RTV/ AGD to 30 cm.

W jaki sposób należy czyścić panele?

Nasze panele można czyścić miękką, wilgotną szmatką z dodatkiem płynu do naczyń. W skrajnych przypadkach, gdy panele są mocno zabrudzone, można użyć delikatnego mleczka do czyszczenia. W żadnym wypadku nie należy szorować paneli! Przy każdym czyszczeniu należy odłączyć panel od zasilania elektrycznego i poczekać do jego ostygnięcia.

Czy każdy panel musi mieć swój termostat?

Zaleca się, żeby każde pomieszczenie miało swój termostat.

Czy produkty dwa razy droższe zagranicznych firm są dwa razy lepsze od polskich paneli?

Duży wpływ na cenę produktów zagranicznych ma kilkakrotnie wyższy koszt pracy niż w Polsce. Ponadto Zarobić musi producent i importer. My produkujemy na miejscu w Polsce, więc nie muszą Państwo opłacać kilku podmiotów.

Adres

ul.Waryńskiego 32-36
86-300 Grudziądz

[dsm_embed_google_map address=”ul.Waryńskiego 32-36 86-300 Grudziądz” zoom=”13px” disabled_on=”off|off|off” _builder_version=”4.4.7″ hover_enabled=”0″ _i=”0″ _address=”9.1.2.0″ /]